Wesele to absolutnie wyjątkowa uroczystość dla pary młodej. Zarówno przyszły mąż jak i żona chcą zaplanować wszystko idealnie, a najlepiej oryginalnie dzięki czemu impreza będzie mogła na zawsze zapadnąć w pamięci wszystkich gości. Coraz nowe trendy napływają z różnych stron świata – jedną z nich jest wesele plenerowe, na które decyduje się coraz większa ilość ludzi.

Nie jest to jeszcze popularny wybór przez co wiele osób pragnie dowiedzieć się jak to wygląda i z czym ,,to się je”

Wesele w plenerze – na co zwrócić uwagę?

Ślub w plenerze wiąże się z wyjątkowym nastrojem, którego nie da się uzyskać na żadnej Sali weselnej. Należy tylko włożyć w niego trochę starań, a z pewnością będzie to wspaniała impreza. Do punktów, na które powinno się zwrócić uwagę należy:

-Wybór odpowiedniej sukni ślubnej – suknia na wesele plenerowe powinna być przede wszystkim wygodna. Eleganckie kroje nawiązujące do imprez bankietowe bez bufiastych dodatków, które mogłyby utrudniać poruszanie się będą idealnym wyjściem. Oczywiście kolor biały pozostaje niezastąpiony i warto się tego trzymać! Lekkie i zwiewne proste suknie to sprawdzone wyjścia, z których była zadowolona nie jedna panna młoda.

-Dekoracje; niezależnie od miejsca warto jest dodać trochę dekoracji, które z pewnością wniosą powiew świeżości dodając animuszu całej imprezie. Przystrojone altanki na przysięgę, kwiaty, pnącza czy girlandy – z pewnością to dobre wyjścia, które powinno się przemyśleć w trakcie strojenia plenerowego wesela.

-Namioty czy dodatki ochronne – pogoda bardzo lubi płatać figle. Mimo wyboru ciepłych pór roku nigdy nie będzie miało się 100% pewności na to, że nie spadnie deszcz, który mógłby zniszczyć śliczne kreacje zarówno państwa młodych jak i wszystkich gości. Dlatego warto wyposażyć się w awaryjne wyjścia takie jak osłonięta altana, wiata czy też przenośny namiot. Może on uratować całą imprezę! Obecnie nawet najlepsze pogody internetowe nie są pewne co do pogody, która zmienia się niepostrzeżenie..

-Dywan na wejście? Prowadząc panną młodą do ,,ołtarza” przez tatę warto jest zapewnić dobre warunki chodu, aby nie potknąć się w trakcie tego stresującego przejścia. Idealny może okazać się biały bądź czerwony dywan, który zminimalizuje to ryzyko.

-Zaplanowanie wystarczającej liczby krzeseł – aby wszyscy mogli z spokojem podziwiać całą uroczystość warto jest rozglądnąć się za odpowiednią ilością jednolitych krzeseł, które będą wygodne, ale i funkcjonalne. Dzięki temu wszyscy goście będą zadowoleni. Również ich czystość powinna być dopilnowana na zewnątrz nigdy nie wiadomo, a przyroda bywa nieobliczalna. Nikt nie chciałby mieć pobrudzonych spodni już od początku uroczystości…

Podsumowanie

Wesela w plenerze wchodzą wielkimi krokami do Polski – i bardzo dobrze! Oryginalne i nietuzinkowe pomysły są teraz w cenie. Można takim działaniem odświeżyć uroczystość weselną przełamując regularne konwenanse. Poleca się wybór wiosennych miesięcy, w których wszystko kwitnie, a i nie jest jeszcze tak upalnie jak w gorące, kalendarzowo letnie dni.