fbpx

Najbliższe Atrakcje

Zapraszamy do odkrywania kaszubskich atrakcji, które sprawią, że Wasz pobyt w naszym hotelu będzie nie tylko relaksujący, ale również pełen niezapomnianych wrażeń. W okolicy znajdują się liczne szlaki turystyczne, atrakcje przyrodnicze oraz ciekawe miejsca związane z kulturą i tradycjami regionu. Dzięki temu każdy z naszych gości znajdzie coś dla siebie.

Odwiedźcie nasz hotel nad jeziorem na Kaszubach i zatoczcie wspólnie z nami niezapomniane ścieżki pełne relaksu, przygód i pięknych wspomnień. Czy to weekend dla dwojga, wyjazd integracyjny czy wypoczynek z rodziną – nasz hotel to miejsce, które spełni Wasze oczekiwania i sprawi, że będziecie chcieli do nas wrócić.

Marina

Nasze żaglówki i sternicy są do dyspozycji gości . Marina wodna wraz z promenadą w Stężycy to wyjątkowe miejsce o wybitnych walorach krajobrazowych. Należy do najpiękniejszych tego typu obiektów w województwie pomorskim.

Plaża / kąpielisko

Jednym z największych atutów naszego hotelu nad jeziorem na Kaszubach jest bliskość strzeżonego kąpieliska gminnego. To doskonałe miejsce do relaksu, błogiego wypoczynku i zabawy dla całej rodziny. Kąpielisko jest wyposażone w bezpieczny pomost, który umożliwia swobodne korzystanie z uroków jeziora, zarówno dla miłośników pływania, jak i tych, którzy wolą spokojnie wylegiwać się na słońcu

Park

Źródło Raduni znajduje się w Parku gdzie znajdujeNadraduńskie Centrum Turystyczno-Rekreacyjne zostało podzielone na strefy: rekreacyjną, sportową i turystyczną, dzięki czemu każdy odnajdzie tutaj coś dla siebie. Na terenie kompleksu znajduje się amfiteatr z miejscami dla widzów, który stanowi doskonałą przestrzeń do organizacji różnorodnych wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

Plac zabaw

Wśród atrakcji placu zabaw warto wymienić huśtawki, na których dzieci mogą swobodnie kołysać się, ciesząc się uczuciem lekkości. Duża trampolina, umożliwiająca wykonanie skoków i akrobacji, z pewnością dostarczy sporo emocji oraz pozytywnej energii. Zjeżdżalnia zapewnia natomiast dreszczyk emocji podczas zjazdów, a bujaki karuzela sprawią, że dzieci dobrze zapamiętają wakacje i pobyt naszym obiekcie.

Boiska sportowe

Zarówno amatorów, jak i profesjonalnych sportowców różnych dyscyplin ucieszy mnogość boisk sportowych do różnych sportów . Cztery boiska trawiaste zapewniają komfort gry oraz możliwość organizacji licznych turniejów i zawodów. Boisko główne, Stadion "Arena Radunia", jest wyposażone w bieżnię lekkoatletyczną, co sprawia, że jest idealne nie tylko dla piłkarzy, ale również dla biegaczy i lekkoatletów.

Muzeum, Skansen i Park Rozrywki

CEPR – miejsce jedyne w swoim rodzaju Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku to połączenie muzeum, skansenu i parku rozrywki. To niepowtarzalne miejsce znajduje się u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - Wieżycy. Oferta obiektu skierowana jest w szczególności do rodzin z dziećmi, jak i wycieczek szkolnych. Pobyt w tym miejscu może stanowić ciekawą alternatywę dla szkolnej lekcji historii. Samotnie bądź w towarzystwie przewodnika można zobaczyć tam unikatowe w skali świata obiekty. -Dom do Góry Nogami! -Najdłuższa Deska Świata -Stół Noblisty -Największy Koncertujący Fortepian Świata -Dom Sybiraka z łagrem Oraz inne obiekty na terenie CEPR-u...

Basen

AquaCentrum w Kościerzynie to kompleks sportowo-rekreacyjny, który oferuje wiele atrakcji dla osób w każdym wieku. W skład kompleksu wchodzi PŁYWALNIA - BASEN DO NURKOWANIA - STREFA SAUN - STREFA FITNESS I SIŁOWNIA

basen

Park Edukacyjny Zoo – Egzotyczne Kaszuby w Tuchlinie

Park Edukacyjny Zoo - Egzotyczne Kaszuby to miejsce pełne atrakcji. Znajduje się tam kilkadziesiąt egzotycznych gatunków zwierząt. Podczas wizyty w Parku istnieje możliwość skorzystania z opieki przewodnika, dzięki czemu goście mogą nie tylko oglądać zwierzaki, ale również dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, a nawet dotknąć i zrobić sobie zdjęcie z wybranymi okazami....

Gołubieński Ogród Botaniczny

W zależności od potrzeb i wieku zwiedzających ogród dysonuje różnymi ścieżkami dydaktycznymi. W okresie wiosennym możemy poznać pierwsze zwiastuny wiosny oraz poznać gatunki roślin kwitnące o tej porze, zwiedzając ścieżkę "Życie budzi się ze snu". Jedną z najciekawszych ścieżek dydaktycznych jest również „Ciekawostki botaniczne - fascynujący świat roślin”, dzięki której poznać możemy fascynujące, żyjące w epoce dinozaurów gatunki roślin a także historię ewolucji roślin, przyczyny oraz skutki zmian klimatu...

Mini Golf Na Mapie Kaszub

Minigolf na Mapie Kaszub, to miejsce pełne niespodzianek i gwarantowanych emocji, w którym przygoda czai się za każdym rogiem. Pieczołowicie przemyślane atrakcje, wciągające wyzwania czekające przy każdym dołku oraz charyzmatyczna właścicielka sprawią, że odnajdziesz w sobie pasję do tego elitarnego sportu. A po wszystkim, nabierzesz nowych sił w urokliwej kawiarence. Nie zastanawiaj się więc dłużej i odważnie wkrocz w świat stworzony specjalnie po to, by sprawiać radość. Wbij piłkę na szczyt Wieżycy, zaśpiewaj w rytm Kaszubskich Nut w formacie 3D i daj się zaskoczyć tradycji przedstawionej w nowoczesnym stylu...

mini golf

Kotlinka w Szymbarku

Ośrodek Narciarski Kotlinka składa się z dwóch wyciągów orczykowych. Stoku głównego o długości 320m oraz małego stoku szkoleniowego. Z myślą o najmłodszych przygotowano snowtubing (zjazd na dętkach). Trasy są sztucznie naśnieżane oraz oświetlone do późnych godzin wieczornych. W sezonie zimowym, codziennie profesjonalny ratrak przygotowuje nawierzchnie. Obiekt posiada również klimatyczne zaplecze gastronomiczne.

kotlinka szymbark

Wieża widokowa im. Jana Pawła II na Wieżycy

Jedną z największych atrakcji Kaszub niewątpliwie jest wieża widokowa na Wieżycy. Znajduje się ona niecałe dwa kilometry od Szymbarku. Szczyt Wieżyca stanowi najwyższe, naturalne wzniesienie polskich pojezierzy oraz całego Niżu Polskiego. Do szczytu wiedzie wygodny, spacerowy szlak, który nie powinien sprawić trudności osobom w różnym wieku. To doskonałe miejsce na podziwianie pofałdowanej, kaszubskiej krainy. Wejście na wieżę widokową zimą uzależnione jest od warunków pogodowych.

Kaszubski Park Miniatur

Kaszuby to motyw przewodni - jednak w parku przewidziano też miejsce na obiekty z Polski i ze Świata. Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre obiekty które znajdują się w parku. W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Przygotowujemy modele najbardziej znanych obiektów - m.in.; kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie.