fbpx

Lokalizacja

Źródło Raduni znajduje się w turystycznej miejscowości Stężyca na Kaszubach, w samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego nad malowniczym jeziorem Raduńskim Górnym. Obiekt położony jest na półwyspie w otoczeniu lasu i jeziora, które wyróżnia krystalicznie czysta woda. Wyjątkowe i różnorodne atrakcje turystyczne regionu i bliskie sąsiedztwo rezerwatów przyrody sprawiają, że jest to także idealne miejsce na spędzenie wakacji na Kaszubach, dlatego budynek wyposażony jest w nowoczesne, luksusowe pokoje z dużymi balkonami.

Źródło Raduni jest miejscem łączącym tradycję z nowoczesnością. W restauracji dominuje tradycyjna kuchnia kaszubska, bogata w regionalne przysmaki, aby odwiedzający to miejsce mogli cieszyć się nie tylko świeżym, leśnym powietrzem, śpiewem ptaków, czystym jeziorem, ale także rozkoszować się naturalnym smakiem kaszubskich potraw.

Stężyca

Do roku 1920 istniały dwie Stężyce: Szlachecka i Królewska. Granicę stanowiła Radunia – rzeka w centrum wioski łącząca Jezioro Stężyckie z Jeziorem Raduńskim Górnym. Źródło ma symbolizować powrót do korzeni, do natury, swojskiego jedzenia i obcowania z przyrodą. A Radunia symbolizować krystalicznie czystą wodę jaką można spotkać w kaszubskich jeziorach.

Troska o środowisko

W Źródło Raduni dbamy o środowisko w którym żyjemy. W zacisznym otoczeniu obiektu goście odpoczywają, aktywnie spędzają czas i dbają o swoje zdrowie, dlatego tak ważne jest dla tego miejsca życie w zgodzie z otaczającą go naturą. Proekologiczne działania widoczne są m.in. w wykorzystywaniu odnawialnych, naturalnych źródeł energii w ogrzewaniu, energooszczędnym oświetleniu, własnym ujęciu i uzdatnianiu wody oraz segregacji odpadów.

 


[responsivevoice_button rate=”1″ pitch=”1.0″ volume=”0.4″ voice=”Polish Female” buttontext=”Czytaj”]