Ludzie coraz częściej wybierają się na wakacje zdrowotne. Wczasy te to nie tylko przyjemność spędzania czasu na świeżym powietrzu, ale także relaks dla umysłu dzięki profesjonalnemu leczeniu przez specjalistów, którzy zwracają uwagę na każdy szczegół naszego stylu życia – w tym także na dietę!

Dzięki połączeniu zdrowia i rekreacji, pojawia się nowy trend w turystyce. Jeszcze do niedawna było to zarezerwowane tylko dla seniorów, ale teraz na takie wyjazdy decydują się osoby w każdym wieku – niezależnie od tego, czy są aktywne zawodowo, czy nie!

Popyt zdrowotny ma wiele definicji:

Odchudzanie i oczyszczanie

Ogólno- usprawniający

Profilaktyka

Rehabilitacja ruchowa

Relaks i SPA

Seniorzy

Zdrowe serce

Zdrowy kręgosłup

Naszym celem jest nie tylko zdrowa dieta w trakcie popytu ale też po pobycie kiedy jesteśmy w domu.

Dlatego już w trakcie pobytu zdrowotnego przygotowujemy się do tego by kontynuować zdrowy styl życia.

Aktualności

Najlepszym sposobem na to, aby osoby, które zachorowały na COVID-19, mogły stanąć na nogi i żyć komfortowo, jest rehabilitacja. Czasami powikłania po przebytej chorobie ciągną się latami dlatego postała definicja long-covid. Obejmuje ona wszystko, począwszy od fizykoterapii, logopedy czy terapeuty zajęciowego, którzy mogą pomóc w powrocie do zdrowia po tym, jak choroba spowodowała trudności w wykonywaniu codziennych czynności, takich jak praca w miejscu, które wymaga niewielkiej ilości ruchu; obejmuje ona również potrzeby medyczne, takie jak leczenie przeciwbólowe, które jest szczególnie pomocne w przypadku uszkodzenia mięśni, ponieważ skupia się na nich więcej uwagi niż na lekach ogólnych – ten rodzaj leków jest ukierunkowany konkretnie na obszary dotknięte chorobą, nie powodując skutków ubocznych we wszystkich częściach ciała związanych z twoją chorobą

Dłuższe wyjazdy, czy to lecznicze czy wypoczynkowe, planujemy zazwyczaj w okresie letnim. Warto jednak przez chwilę rozważyć wyjazd zdrowotny po sezonie, gdyż ma on równie wiele zalet.