Tak jak każda inna grupa zawodowa na tym świecie, nauczyciele mają swój specjalny dzień, w którym są doceniani za całą swoją ciężką pracę. 14 października 650 tysięcy nauczycieli będzie świętować i nie jest to byle jaka data – to Dzień Edukacji!

W tym roku, 14 października nauczyciele w całej Polsce będą obchodzić Dzień Nauczyciela. To chyba najsłynniejsze święto zawodowe i nie bez powodu: setki tysięcy przygotowanych klasówek, miliony sprawdzonych i nieodrobionych prac domowych! Co ma jeszcze zrobić nauczyciel?
Jak ważne gdy dzieci okazują wdzięczność tym, którzy codziennie ciężko pracują, aby zapewnić im doskonałą edukację – co i tak przynosi korzyści wszystkim zainteresowanym, bo wtedy wszyscy uczymy się czegoś nowego (lub wracamy zmęczeni po nauce). W ten dzień trzeba szczególnie celebrować.

Dzień Edukacji Narodowej, święto nauczycieli, to czas, aby docenić i uhonorować tych, którzy ciężko pracują w naszych szkołach. Ponieważ czasy zmieniły możemy spotkać się nie tylko zdalnie ale przede wszystkim na żywo. Czasami jest to skromny poczęstunek w pokoju nauczycielskim a czasami oficjalne wręczanie nagród, uroczysta kolacja i muzyka.