Wesele w tym stylu nawiązuje do artystycznej bohemy pełnej nonszalanckich zachowań i ogólnie mówiąc swobody. Luz w wystroju i aranżacji nie powinien zaskakiwać nikogo..

Para młoda całuje sie na weselu Boho

Wesele w stylu boho nie nawiązuje do elegancji, którą jesteśmy w stanie spostrzec podczas klasycznych wesel na salach czy plenerach. Jednak posiada wiele bardzo interesujących elementów przez co wesele boho jest uważane za całkiem subtelne.

Na przestrzeni można znaleźć wiele koronek i jasnych kolorów brązu i bieli, które charakteryzują ten styl.

Na co zwrócić uwagę przy organizacji wesela boho?

  1. Sala – to kluczowy i podstawowy element każdej imprezy weselnej. Aby utworzenie wesela boho się udało potrzebne jest do tego oryginalne miejsce – nie każde miejsce będzie się do tego nadawać. Tereny związane z naturą będą idealne! Pomogą tu plenerowe przestrzenie do których doda się namioty, czy wiaty. Ładny ogród to również dobre miejsce, na które decydują się pary organizując wesele typu Boho.
  2. Suknia panny młodej – element, na który wszyscy zwracają uwagę. Kolorem sukni w stylu boho będzie ecru, krem czy też złamana biel. Są one zwiewne i powabne, a przede wszystkim bardzo wygodne – są po prostu luźne.. Nie ma tu zbyt wielu dodatków aby kobieta czuła się komfortowo w plenerowej przestrzeni. Ewentualne koronki i zdobienia to wszystko!
  3. Ubiór pana młodego ma również ogromne znaczenie! Czarne surduty czy smokingi zdecydowanie nie będą dobrą opcją. Poleca się tutaj również pełen luz utrzymany w bordowych, granatowych bądź brązowych kolorach. Dodatki takie jak szelki, muszki czy kapelusze również będą dobrym rozwiązaniem.
  4. Dekoracje! Bardzo ważny dodatek, który potrafi wnieść wiele do wystroju i wprowadzić w styl boho. Kwiaty są tutaj bardzo ważne! Świeże bukiety ślubne, które wyglądają jakby co dopiero były zerwane i uformowane. Dodatkowo wianki na głowy i rośliny oplatające krzesła będą również dobrym wyborem. Do dodatków można również dorzucić makamy, łapacze snów i pióra. Dobrze sprawdzą się również dobre lampy w staromodnym stylu dzięki, którym można bawić się również po zmroku. Są ładnym i funkcjonalnym dodatkiem.
  5. Stół – powinien być jak największy i jak najbardziej przystrojony kwiatami! Można umieścić je w szklanych słoiczkach bądź butelkach. Dodatkowo haftowane podkładki i białe obrusy będą również ciekawym rozwiązaniem, który z pewnością przykuje uwagę.

Podsumowanie

Wesela w stylu boho nie są jeszcze bardzo popularne lecz z roku na rok odbywa się ich coraz więcej. Znaczy to, że zainteresowanie takim typem wesela rośnie! Styl wesela boho poleca się parom młodym, które szukają oryginalnych i ciekawych rozwiązań. Motywy boho są dość uniwersalne, więc nawet częściowo można wprowadzić go jako motyw przewodni imprez weselnych na salach czy plenerach. Można go uzyskać nawet w kościołach! Chcąc połączyć styl boho z weselem bardzo często robi się swego rodzaju mix. Jak kto woli, co kto lubi – ważne, żeby para młoda była zadowolona, gdyż to właśnie ich najważniejszy dzień w życiu.